Burçlar ve Özellikleri Hakkında Geniş Bir Araştırma (2020)

Güneş Burcumuz ve Karakterimiz (Burçlar ve Özellikleri)

Burçlar ve Özellikleri;

En basit haliyle Güneş burcu ‘Burcun Ne? veya Burcum Ne?’ sorularına verdiğimiz cevaplardır. Güneş burcu halk arasında da en çok bilinen astrolojik terimlerden biridir. Sebebi ise benlik ve karakter oluşumunda, yansıtılışında Güneş burcunuzun kendisini göstermesidir. Güneş burcumuz özümüzü ve asıl benliğimizi temsil eder. Fakat unutulmamalıdır ki harita bir bütündür. Makaleyi okurken lütfen ‘’Ama ben burcumun özelliğini taşımıyorum ki’’ demeyiniz. Güneş burcumuzun etkilerine bakacak olursak sırayla;

KOÇ BURCU (Burçlar ve özellikleri)

Yönetici gezegeni Mars olan Koç burcu doğuştan gelen bir hırsa sahiptir. Tuttuğunu koparması ve inadı en belirgin özelliklerindendir. Özellikle Venüs’ü Koç burcunda bulunan kişiler ilişkilerinde maymun iştahlı gözükebilir fakat gerçekten sevdiği zaman karşısındaki insanı hayatının merkezine koyacaktır. Yapısı gereği sevdiklerini üzmemek için fazla açık sözlü oluşu ürkütebilir, incitebilir fakat gerçeklerle yüzleşmenizi sağlar. Normalde bencil ve egolu olan koç burcu sevdiğine sadık olup onu kendi isteklerinin önünde tutacaktır. Kişisel gözlemim olarak olumsuz bir özelliği ise çıkarcı olmalarıdır. Evet her insan çıkarlarını gözetir fakat bazen abartabilirler. İş hayatlarında başarılıdırlar, yöneldikleri alanda hırsı ve çabasıyla kendinden başarıyla söz ettirmesi olasıdır.

BOĞA BURCU (Burçlar ve özellikleri)

Yönetici gezegeni Venüs olan boğa burçları toprak burcu olmasının da verdiği özelliklerle ağırbaşlı, çalışkan ve ne istediğini bilen kişilerdir. Maddiyata ve bedensel zevklerine düşkündür. Para biriktirmeyi ve hesap yapmayı severler. Venüs, hem Boğa burcunu hem de Terazi burcunu yönetir. Venüs, boğa burcunda Terazi burcundaki o havailikten sıyrılıp sorumluluklarının farkındadır ayrıca Terazi burcu kadar flörtöz değildir. İyi bir eş, baba konumundadır. Söz konusu aşksa bu kişi temiz, tertipli, alımlı ve bakımlı kadınlardan hoşlanacaktır. Kadınlarda ise güven veren, çalışan, statü olarak iyi bir işe sahip olan erkekler göze çarpacaktır. Olumsuz yönü çok inatçı ve maddiyata olan düşkünlüğüdür. Toprak burçları genel itibariyle inatçıdır. Duvara konuşuyormuşsunuz hissini verebilirler. Bu yönden kendilerini geliştirmelidirler.

İKİZLER BURCU (Burçlar ve özellikleri)

İkizler burcu için genellikle dengesiz, yalancı, kışkırtıcı insanlar oldukları söylenir. Hava grubunda olan ikizler burcu için insanların neden bu kadar acımasız söylemlerde bulunduğunu anlamıyorum adı üstüne hava, sabit olması saçma olurdu. İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür’dür ve bu da İkizlere pratik bir zeka ve sürekli konuşan bir zihin verir bu yüzden çok konuşması da normaldir. Durağan ve sıradan olan hiçbir şey ilgisini çekmez böyle bir ortama maruz kaldığında ise kendi zihninde oyunlar yaratır, düşlere dalabilir. Sürekli aynı şey anlatıldığında ise dinlemez, anlarsınız. Özgürlüğüne oldukça düşkün kişilerdir. Aşkta da bu özgürlüğü kaybetmek istemez ve kendine her zaman kişisel bir alan kalmasını ister. Fiziksel çekiciliğe önem verir. İş hayatında başarılıdır. Zodyağın en zeki burçlarındandır. Pratikliği onu sonuca kolay ulaştırır ve başarı kaçınılmazdır. Olumsuz özelliklerinden en belirgini modunun çok ani düşmesi ve yükselmesidir. Bir olumlu düşünür bir olumsuz ve bu durumda sizi sıkabilir. Venüs’ü İkizler burcunda olanların genelde Venüs burcu Oğlak olanlara çekildiğini düşünüyorum.

YENGEÇ BURCU (Burçlar ve özellikleri)

Ay tarafından yönetilen Yengeç burçları hassas, kırılgan, anaç, fedakar, duygusal ve sezgisel bir yapıya sahiptir. Sevdikleri için kendini feda edebilir. Kendilerine durup ‘’Ben ne istiyorum?’’ demelidirler. Astrolojide Ay anne demektir. Bu yüzden size karşı aşırı korumacı davranabilir. Sizin derdinizi kendi derdi gibi sırtlanır ve çözmeye çalışır. Bu noktada asla kendini düşünmez hep kendinden daha fazla ne verebileceğini düşünür durur. Kendini bu kadar düşünse nerelere gelirdi kim bilir. Yengeç için duygusal dedik, kırılgan dedik ama canı yandığında bu kimliğini kendisine de size de unutturur, pişman eder. Kindar bir yapıları olabilir. Su grubuna mensup olan kişiler 6. hisleri kuvvetli olan kişilerdir. Özellikle ay burcu Yengeç, Akrep veya balık burcunda bulunan kişiler için derin sezgilere sahip olduklarını söyleyebiliriz. Meslek olarak bu özelliklerini ortaya çıkartabilecekleri meslekler edinebilirler. Örneğin; psikolog, hemşire, öğretmenlik ideal meslekler olabilir.

ASLAN BURCU (Burçlar ve özellikleri)

Aslan burcunun yöneticisi Güneştir. Kişiye ego, kibir, yönetmeyi ve idare etmeyi seven kısacası liderlik gibi özellikler verebilir. Güneş tarafından yönetildikleri için ego ve kibirli olmaları normal bir durum fakat eğer toplum tarafından daha hoş karşılanmak isterlerse bu özelliklerini törpülemelidirler. Aslan burcu yaptığı işte en iyisi olmak ve alkışlanmak isteyebilir. ‘’Güneş’’ gibi parlamak isteyebilir. Bir Aslan burcuyla veya Ay burcu Aslan olan biriyle beraberseniz o kişiyi sürekli överek, pahalı hediyeler alarak veya taparak mutlu edebilirsiniz. Çok pozitif, neşeli kişilerdir. Girdikleri ortamı aydınlatırlar bir nevi, aranılan kişidir. İkili ilişkilerinde sevdiği zaman tam sever, sildiği zaman da tam silebilir. Gerçekten sevildiğini anlayınca aslanımız kediye dönüşecektir. Liderlik özelliğinden dolayı her şeyi çok iyi analiz eder ve size ışık olur.

burç yorumları ve doğum tarihlerine göre burçlar
burç yorumları ve doğum tarihlerine göre burçlar

BAŞAK BURCU (Burçlar ve özellikleri)

Merkür tarafından yönetilen bir diğer burç ise Başaktır. Analitik ve pratik zekası, detaylara olan hakimiyeti, mükemmeliyetçi özellikleriyle öne çıkar. Detaylara fazla takılması onu yıpratabilir. Onun için her şey bir plan ve program çerçevesinde gelişmelidir. Emrivaki hiçbir şeyden hoşlanmaz. Başak burcu için Zodyağın hizmetçisi denilir. Sevdiklerine hizmet etmek onu mutlu eder. Faydalı olmak onun en büyük amaçlarından biridir. Faydasız olduğunu düşündüğünde veya üretkenlik alanı kısıtlandığında mutsuz olacaktır. Aşk hayatında çok fazla duygularını belli edemeyebilir, daha çok mantığıyla hareket etmeyi sever. Gizli duygusaldır. Zeki ve çalışkan insanlardan hoşlanabilirler. Öğretmenlik mesleği için en uygun burçlardan biridir. Temizlik hastası denmesinin sebebi ilgilendiği konu her neyse üzerinde çok fazla duruyor olmasıdır. Bu iş temizlik olabilir, yemek yapmak olabilir. Zamanla bu takıntılar kişilik bozukluğuna dek varabilir bu yüzden kendilerine yüklenmeyi bırakmalıdırlar.

TERAZİ BURCU (Burçlar ve özellikleri)

Venüs tarafından yönetilen bir diğer burcumuz ise Terazidir. Dengeyi, adaleti simgelerler. Dengeyi bulmak için bazen dengesiz olabilirler. Hayata pembe gözlükleriyle bakmayı severler. Olumsuzluklara veya sıkıntılara çok fazla tahammül gücü olamamasına karşın yüklenmiş oldukları adalet duygusuyla çözümlemede oldukça iyilerdir. Hukuki alanda başarılı olabilirler. İkili ilişkiler Terazi burcu için oldukça önemlidir. Bazen karşı dtarafı gereğinden fazla tolere edebilir ama hava sildiği zaman da geri dönmez çünkü o aşka aşıktır. Terazi doğum haritasında 7. evimizi yönettiği için evlilik için de en uygun burçlardan biridir. Haritasında Güneş, Ay veya Venüsü ya da hepsi Terazi burcunda bulunan kişiler eğer diğer gezegenlerle de olumlu açılar alıyorsa evlilik için en uygun kişilerdir diyebiliriz. Dış görünüşlerini çok önemserler, övülmek ve takdir edilmek isteyebilirler.

AKREP BURCU (Burçlar ve özellikleri)

Plüton tarafından yönetilen akrep burçları sezgileri güçlü, hırslı ve gizli duygusal burçlardır. Aşırı kıskanç, sahiplenici davranabilirler. İkili ilişkilerinde de bu özelliği yüzünden çok yargılanabilir. Sevdiklerine aşırı bir bağlılık ve tutku hisseder. Akrep Boğa burcunun tam karşısında yer alır. Yani orada bulunan maddi haz ve istekler Akrep için maneviyata dönüşmüştür. Tutkularında, cinselliğinde de amacı Boğa’nın aksine tatmin olmak değil tamamlanma isteğidir. Akrep için gri yoktur ya başından evettir ya da hayır. Hedeflerine ulaşamaması gibi bir durum olamaz çünkü kafasına koyduğunu mutlaka yapar. Düşman olmak istemezsiniz çünkü intikam alma konusunda da çok başarılıdır. Yoğun tabuları olabilir. Bağlandıkları şeylerden vazgeçmesi için içsel bir soruşturmaya gitmesi gerekir. İyi bir mühendis, dedektif olabilirler. Bazı akrepler olumsuz bir durumla karşılaştığında akışa bırakabilirken bazıları da yakıp yıkmayı elinde olan her şeyi kullanarak gücünü tüketmeyi seçebilir. Bu anlamda duygularını kontrol etmeyi öğrenmeli ve evrende olan her şeyin aslında bizim iyiliğimize, gelişimimize katkısı olduğunu bilmelidir.

YAY BURCU (Burçlar ve özellikleri)

Jüpiter tarafından yönetilen Yay burçlarının en belirgin özelliği özgürlüklerine düşkünlüğüdür. Baskıya, sıkıntıya gelemezler. Pozitif ve iyimser yönleri gelişmiştir. Seyahat etmek, farklı kültürleri tanımak ve iç içe olmak onları keyiflendirir. Yurtdışına gitmek, yeni bir dil öğrenmek, felsefe konuşmak onları keyiflendirir. Aşk hayatında biraz maymun iştahlı olabilir çünkü çabuk sıkılabilir. Fazla kıskanç, baskıcı insanlarla birlikte olamazlar, yıpranırlar. En nadir görülen burçtur. Stres, sıkıntıya geldiğinde kendisi de sinirlenebilir ve öfkelenebilir. Biraz daha oturaklı olmalı ve derin düşünmelidir. Filozofluk, Mimarlık gibi mesleklerde başarılı olabilir.

OĞLAK BURCU (Burçlar ve özellikleri)

Satürn tarafından yönetilen Oğlak burçları inatçı, ketum, geleneklerine aşırı bağlı, çalışkan, duygularını gizleyen ve çok önemsemeyen kişilerdir. Yengeçteki anne figürü tam zıt burcu olan Oğlak burcunda babaya dönüşür. Çalışır, çabalar durur. Duygularını gizler ama yaptıklarından size ne kadar değer verdiğini anlarsınız. Planlıdır, hesaplıdır. Satürn tarafından yönetildiği için hayatı boyunca sürekli içsel veya dışsal sınavlarla uğraşmak zorunda kalabilir. Genelde olgun insanlardır. Erkekleri kendilerinden yaşça büyük kadınlardan hoşlanabilir. Tabularını yıkmasına, duvarlarını aşmasına yardımcı olursanız ne kadar hassas kalpli olduğunu görebilirsiniz. Sayısal alanlarda başarılıdırlar. Mühendislik, doktorluk gibi alanlarda başarılı olabilirler.

KOVA BURCU (Burçlar ve özellikleri)

Kova burcu Uranüs tarafından yönetilir. Uranüs hayatımızdaki ani başlangıç ve bitişlerle alakalıdır. Dışarıdan çok soğuk ve sert görünür. Duygularını belli etmekten hoşlanmaz ki zaten aşırı duygusal bir yapıları da yoktur. Bir olaya koşulsuz inanmak onların yapılarına terstir. Gelenekleri reddeden asi bir yapısı olabilir. Aile kavramında da aynı şeyi düşünürler koşulsuz sevginin de bir koşulu olmalıdır. Olduğu gibi kabul ederseniz çok kaliteli ve güzel vakit geçirebilirsiniz. Eğlenceli, zeki ve insancıl kişilerle birliktelikleri olabilir. Biriyle birlikte olmadan önce arkadaş olmalıdır. Aslanın tam karşısındadır. Aslan burcundaki ‘’Ben’’ teması Kova burcunda ‘’Biz’’ temasına dönüşür. Tam bir grup çalışması kişisidir. Tasarımcılık, oyunculuk, gazetecilik gibi alanlarda başarılı olur.

BALIK BURCU (Burçlar ve özellikleri)

Balık burcu Neptün tarafından yönetilir. Neptün hayallerimizi, duygularımızı temsil ettiğinden balık burçları duygusal, yaratıcı, sezgileri yüksek, iradesiz, hassas ve fazla merhametli kişiler olabilir. Şıpsevdi olabilirler. Hayatlarında biri olsa da başkalarına aşık olabilirler, aldatmaya meyillidir. Tam zıttı olan Başak burcundaki ‘’mantık’’ teması Balık burcunda ‘’hassasiyet ve duygusallık’’ temasına dönüşür. Yaratıcılık yönleri çok güçlü olduğundan ilgilerini topladıkları alanlarda çok başarılı olabilirler. Özellikle ressamlık, müzisyen, doktor, veterinerlik gibi alanlarda işinin en iyisi olur. Sezgileri çoğu zaman onu yanıltmaz ve arkasından çevirdiğiniz her işten haberdar olur, hisseder. Anlık duygularıyla verdiği kararlardan pişman olur ama ders almaz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir:

Hurafe mi? Batıl İnanç mı? Yoksa Hepsi Gerçek mi? Fal Olgusu Üzerine Detaylı Bir İnceleme

Burçlar – Vikipedi

Bu yazının tüm hakları, Esma Beşik’e Aittir.

Ömer Burak Karatay

Uzun zamandır bildiklerini siz değerli kullanıcılarımıza aktarmaktan mutluluk duyan, araştırıp öğrendikçe bu siteye yazıp diğer insanların da bilgilenmelerini sağlamaktan zevk alan bir yönetici ve yazar. Ekonomi alanındaki gelişmeler / bilgilendirici metinler için www.ekodemi.com'a davetlisiniz. Bizlere her türlü fikir, istek ve şikayetlerinizi [email protected] üzerinden; markalarınızı değerlendirmek ve binlerce tekil kullanıcıya reklamınızı yapmak için [email protected] adreslerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün